Волинська область
Історія
Територія була заселена в епоху пізнього палеоліту. Доба палеоліту і мезоліту представлена більш як 160 пам’ятками. Найдавнішою серед них є поселення Ростень у Любомльському pайоні. У VII–X ст. тут жили східнослов’янські племена – дуліби, бужани і волиняни. У X ст. Волинська земля, назва якої походить від міста Волинь, входила до складу Київської Русі-України. В 1199 об’єднана в Галицько-Волинське князівство, населення якого вело боротьбу проти монголотатарської навали.На початку XIV ст. входить до складу Литовської держави, а після Люблінської унії 1569 – до Польщі. 1793 відходить до Російської імперії, як Ізяславське та Волинське намісництво (1793–96). З 1797 – Волинська губернія.
Українці Волині виступали проти утисків. Свідченням цього є активна їхня участь у національно-визвольній війні 1648–1654, в гайдамацькому русі. Знаменно, що саме на Волині започаткувалось формування в 1942 Української повстанської армії, яка боролася за незалежну Україну проти німців і московсько-комуністичного тоталітаризму.
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».
В Україні знаходиться найбільший у світі штучний ліс
Штучний ліс було висаджено на Херсонщині аби зупинити пустелю Олешківські піски (до слова теж найбільшу Європі)
Відкриваємо Україну. Печера Кришталева - одна з найбільших печер України
Кришталева печера (Кривченська) - карстова печера в гіпсах. Знаходиться в селі Кривчому (Тернопільська область). Одна з найбільших печер в Україні.