Рівненська область
Історія
Перші сліди перебування людини – пізній палеоліт. У ІІІ–ІІ ст. до Н. X. та у ІІ–ІІІ ст. нової ери на території сучасної області жили ранньослов’янські племена зарубенецької та черняхівської культур. У VI–VII ст. тут виникло об’єднання племен державного типу на чолі з дулібами- волинянами. Виявлено близько 100 залишків стародавніх поселень і могильників. Знайдено поселення черняхівської культури біля Варковичів і Підлужжя Дубнівського p-ну, городища X ст. У X ст. ці землі входили до складу Київської Русі- України. Визначну роль в історії краю відіграли Дорогобуж і Пересопниця (нині села), які в ХІ–ХІІ ст. були центрами удільних князівств. На Рівненщині творилися євангелії: «Дубнівське» (1539–1568), «Дорогобузьке» (1556–1561) та «Пересопницьке Єванглія» (1556–1561). На останньому в 1991 складав присягу президент України Л. Кравчук. На честь цієї книги в с. Пересопниця споруджено пам’ятник.
Сучасна Рівненщина входила до Галицько-Волинського князівства. Після його розпаду в 1457 опинилася під владою Литви. Із прийняттям Люблінської унії в краї розпочинається польська експансія. В 70-х роках XVI ст. Остріг здобув славу «волинських Афін»: він став важливим політичним, економічним і культурним центром. У Дермані, Острозі, Дубні в 1630–1636 відбувалися повстання селян. Значно активізувався народний рух під час визвольної війни в 1648–1654. Повстання в ті часи охопили всю Рівненщину. Біля с. Пляшева нинішнього Радивилівського р-ну влітку 1651 відбулася Берестецька битва між козацьким військом Б. Хмельницького та польською армією.
За Андрусівською угодою (1667) край продовжував залишатися в складі Польщі. З 1793 – під владою Росії. За Ризькою угодою (1921) Рівненщина відійшла до Польщі у складі Волинського воєводства. У 1939 – приєднана до СРСР.
Арбузинський каньйон одне з найкрасивіших місць України
Арбузинський каньйон Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка...
Замок «Паланок» - це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію (фотозвіт)
Надзвичайний історичний пам'ятник ХІV-ХVII століття, знаменитий своєю архітектурою - замок «Паланок» так оригінально названий через споруджені...
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.