Паспорт Луцького району
Луцький район за особливостями клімату є типовим поліським районом з помірно-континентальним кліматом.
Переважна більшість опадів випадає відносно рівномірно протягом вегетаційного періоду, що сприяє розвитку рослин.
За вегетативний період нараховується в середньому 60–65 днів з опадами не менше одного міліметра на добу, в тому числі 23-25 днів – з опадами не менше п’яти міліметрів на добу.
Сніговий покрив по товщі не перевищує 12–14 сантиметрів, з нерівномірним наростанням його товщини. Середня дата першого заморозку – 6 жовтня, а останнього приморозку – 30 квітня.
Рельєф району відноситься до льодовиково-ерозійного типу, в зв’язку з чим він різкопересічний.
На території району є невеликі безстічні западини-блюдця, в яких весною довго затримується вода. Розміри їх в діаметрі іноді досягають до 20 метрів, глибиною – до двох метрів.
В районі найпоширенішим відносним горизонтом є верхньо-крейдяний, який знаходиться в зоні мергельно-крейдяної товщі. Цей горизонт характеризується великою потужністю та широкою розповсюджепістю по площі.
На території району залягання грунтових вод – різноманітне. В літній період в понижених місцях грунтові води залягають на глибині 0,8 – 1,0 метра. Під час великих паводків рівень води знаходиться на глибині 0,5 метра від поверхні землі.
Слід відмітити, що в східній частині грунтові води залягають на глибині 35–50 метрів.
Враховуючи, що водоносний шар з малим дебітом води, свердловини пробурюють малим дебітом, на глибину 50–120 метрів, а цей малодебітний шар використовується для шахтних колодязів або невеликих свердловин.
Територію району перерізають річки: Серна, Чорногузка, Зеленка, Топилля, Полонка, Стир.
Розвіданих корисних копалин у Луцькому районі – небагато. В промисловому відношенні найбільше значення має торф, що використовується для удобрення полів.
Крім торфу, на території району знаходяться поклади глини і піску, які придатні для виготовлення цегли, черепиці, що в умовах масового сільського будівництва має велике практичне значення.
Загальна площа району складає 97,3 тисячі гектарів, з них найбільшу питому вагу займають сільськогосподарські підприємства – 50,3 тисячі гектарів. Землі, надані громадянам, займають площу 24,7 тисячі гектарів.
Заклади, установи, організації, промислові та інші підприємства, займають 3,4 тисячі гектарів, лісогосподарські підприємства займають площу 4,8 тисячі гектарів, водогосподарські підприємства – 0,07 тисячі гектарів, спільні підприємства – 0,002 тисячі гектарів, землі запасу – 14 тисяч гектарів.
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.