Новогеоргієвськ
У XIII-ХIV ст. тут був один з «татарських перелазів» в Росію. У 1615 р. тут засновано укріплене містечко Крилов, при гетьмані Дорошенку що винесла ряд нападів, при гетьмані Самойловича зруйноване (1674). В кінці XVII століття по іншу сторону р. Тясмина утворилася Крилова слобода з польських вихідців і розкольників. У 1741 р. слобода призначена сотенним МСТ. Миргородського полку, отримавши назву Крилова шанца. З появою сербів тут був штаб пандурського полку.
Герб Новогеоргієвська затверджений 6 серпня 1845 законом № 19383: «У верхньому полі щита в золотому полі Державний Російський герб, а в нижній, розділеною на дві частини, в першій: в блакитному полі Святий Великомученик і Змієборець Георгій, у другій: в срібному полі золотий кірас і серп ». Святий Георгій ілюструє ім'я міста, а кірас і серп - характер життя військових поселенців, чергуючих військову службу з цивільним господарством.
У 1795 р. отримав статус повітового міста Вознесенського намісництва і нову назву Олександрія. У 1821 р. відрахований до складу орденського кірасирського полку. З 7 серпня 1941 року по 2 грудня 1943 перебував у німецько-фашистської окупації.
У 1961 р. після спорудження Кременчуцької ГЕС затоплено. Населення евакуйоване, в основному в побудований в зв'язку з будівництвом Кременчуцької ГЕС місто Хрущов (нині Світловодськ). На правому березі Дніпра знаходяться залишки міста, с. Нагірне.
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...
Його називають «Каньйоном Диявола»
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».