КАТРАН
Довга і струнка акула може легко розтинати воду і пливти з великою швидкістю. Паща її міститься на нижньому боці загостреного рила і півмісяцем загинається назад у постійному лютому оскалі. Всередині пащі є кілька рядів зубів, якими риби хапають, рвуть, ріжуть, подрібнюють іжу.
Зуби в акул виростають на зміну вирваним, сточеним або тим, що випали.
Тіло риби вкрите маленькими дуже гострими колючками.
Забарвлення сірувато-коричневе, спина темніша, з боків тіла поодинокі білі плями, черево світле.
Для людини ця акула не становить небезпеки. Людина може лише поранитися колючками або променями плавців під час необережного перебирання улову.
Катран тримається табунами в придонних шарах води, але зустрічається і біля поверхні. Поява його біля берегів збігається з температурою води близько 14—15°, тобто навесні та восени. Взимку табуни з риб різних розмірів (від 60 до 135 см) тримаються на глибинах 100—120 м, де температура води 7—8°. Тут вони живляться хамсою й ставридою. А влітку, з травня по серпень, на глибинах 40—45 м переважають самки довжиною понад 100 см. У цей час дорослі самці та молодь тримаються на глибинах понад 40 м. Тут вони живляться переважно шпротом і мерлангом, які не витримують значного прогрівання води й опускаються в придонні шари води.
Катран — живородна акула. Самка народжує понад 15 малят довжиною 22—27 см. Дорослими вони стають через 13—17 років. Розміри катрана не перевищують 150 см, а маса досягає 15—20 кг.
З м'яса виготовляють консерви й балики. З печінки, маса якої може становити до 30% від маси тіла, виробляють технічний та медичний жир, багатий на вітаміни А і D. З хвостів, голів та плавців виготовляють клей. Плавці також ціняться як харчовий продукт, а яйця, що досягають у діаметрі 4 см, можна споживати.
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу - тільки природа або вищі сили могли створити такий феномен: прямо посеред лісу загубилися...
Арбузинський каньйон одне з найкрасивіших місць України
Арбузинський каньйон Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка...
Його називають «Каньйоном Диявола»
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...