МОРСЬКА ЛИСИЦЯ
Морська лисиця досягає довжини трохи більше 1 м. Найчастіше зустрічаються риби довжиною не більш як 60 см і масою 3—5 кг.
У Чорному морі морська лисиця живе на глибинах до 100 м при температурі води 7—18°. На далекі відстані не переміщується. У листопаді—лютому табуни морської лисиці скупчуються на місцях зимівлі хамси й ставриди, які є основними об'єктами її живлення. З потеплінням морські лисиці переміщуються для розмноження у прибережні ділянки; причому першими підходять самки, потім — самці. Самка відкладає від ЗО до 500 яєць, розмір яких досягає 3—5 см. Яйця містяться в рогових капсулах, які мають прямокутну форму з чотирма ріжками по кутках.. За допомогою ріжків та пучків ниток по боках яйця вони підвішуються серед вородостей. Довжина капсули без ріжків — 6—9 см, з ріжками — до 11 см, ширина — 5_7 см. Через чотири-п'ять місяців з яйця виходить мальок, 'лику на березі Чорного моря іноді можна побачити коричневі мішечки серед викинутих після шторму водоростей. Це і < зовнішні оболонки яєць морської лисиці. їх інколи нази-мшоть «гаманцями русалки».
Удень морська лисиця лежить на дні. Якщо її сполохнути, иопа швидко зривається з місця, зкаламутивши воду. Пропливти певну відстань і опустившись на дно, риба знову каламутить воду. Каламуть осідає на її тілі, маскуючи тварину.
Морська лисиця живиться вночі. Морська лисиця — єдиний представник риб Чорного моря, що має електричний орган. Він тягнеться по боках хребта і охоплює три чверті хвоста. Причому початок хвоста заряджений позитивно, кінець — негативно. Якщо слухати крізь динамік генеровані розряди, то вони нагадують віддалений грім. Електричні явища в морської лисиці ще не вивчені.
Арбузинський каньйон одне з найкрасивіших місць України
Арбузинський каньйон Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка...
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
Його називають «Каньйоном Диявола»
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...