ОВРУЧ
До кінця сторіччя воно, будучи добре укріпленою фортецею з високими валами, ровом і звідним мостом через нього, стає центром древлянської землі. На початку XIV ст. Овруч входив до складу Галицько-Волинського князівства, а в другій половині сторіччя — Литовського. В 1399 р. кримський хан Едигей, розгромивши литов-ського князя Вітовта, зруйнував Овруч. Довгі роки пішли на його відновлення, і після створення Речі Посполитої Овруч увійшов до її складу. Тут побудували замок, перетворивши місто на центр ста-роства. В 1648 р. козацький полковник І. Голота заволодів Овручем і до закінчення російсько-польської війни (1667 р.) воно залишалося сотенним містом Київського полку.
Друга половина XVII — перша половина XIX ст. пройшли під знаком запеклої боротьби корінного населення проти насадження католицизму. Остаточний злам у ній настав лише після приєднання українських земель до Російської імперії в 1793 р. Адміністративний статус міста, що зберігається понад два сторіччя, визначений в 1797 р., коли Овруч став повітовим центром Волинської губернії. Тут збереглася найдавніша архітектурна споруда області — церква Святого Василія. Вона збудована в XII ст. на високому березі Норина (за переказом на цьому місці знаходилася дерев’яна церква, поставлена в 977 р. князем Володимиром Великим) на замовлення князя Рюрика Ростиславича і названа за його християнським ім’ям. Спочатку купол церкви був позолочений і її в народі називали “Золотоверхою”. На кінець XIX ст. церква була практично зруйнована, але в 1908-1909 рр. архітектор О. Щусєв склав проект реставрації, після реалізації якого Василівській церкві був повернутий первозданний вигляд. Тоді ж неподалік були відновлені споруди Василівського монастиря. На сусідньому із церквою і монастир-ськими будівлями пагорбі в 2001 р. спорудили грандіозний за розмірами і візуальним ефектом Спасо-Преображенський собор.
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.
Озеро Світязь - найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні
Розташований Світязь неподалеку смт Шацьк, центру відновленого в 1993 році району.
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...