Печера "Докучаївська"
Загально довжина печери складає 79 метрів, глибина -21 метр.
У печери два входи - верхній (колодязь) і нижній. Лаз в колодязь вузький. Розміри лазу Верхнього входу - 0,3 на 0,6 метра. Глибина колодязя 5 метрів.
Нижній горизонтальний вхід 0,5 на 0,8 метра.
Ці входи виводять в грот. У гроті є новий колодязь глибиною дев'ять метрів (дно засипано глиною). Новий колодязь розширюється до низу. Купа глини в колодязі утворюється через танення снігів, дощів на поверхні і має форму конуса.
На дні дев'ятиметрового колодязя печера ділиться на дві частини - Низький зал і Високий зал. Низький зал простягнувся в південно-західному напрямку. Вузький хід, що йде від дна колодязя в північному напрямку йде до Високого залу.
У Низького залу є кілька відгалужень. Відгалуження вузькі і завалені брилами.
У Високого залу є три відгалуження. Два відгалуження в північно-західному напрямку закінчуються непрохідними щілинами і «органними трубами». Третє відгалуження йде в східному напрямку до «органної трубі».
У Високому залі і в його відгалуженнях стіни покриті кристалами кальциту невеликого розміру.
В печері води немає. Навесні попадають талі води.
Вперше печера «Докучаєвська» була обстежена учасниками донецького спелеоклубу в 1973 році.
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...
Букові праліси Карпат - перлина світового значення (фото)
Букові праліси Карпат — це транснаціональний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі...