МАСЛИНКА ВУЗЬКОЛИСТА
Поширення
Маслинка вузьколиста дико росте на Кавказі і в Середній Азії. По всій території України, особливо у Степу і Лісостепу, її вирощують як фітомеліоративну і декоративну росину.
Заготівля і зберігання
З лікувальною метою використовують плоди (Fructus Elaeagni), рідше — квітки (Flores Elaeagni) і листя (Folia Elaeagni). Квітки збирають, коли вони Повністю розпустяться;' листя — у червні — серпні; плоди — з моменту повної стиглості і аж до настання морозів. Плоди споживають свіжими або сушать. Рослина неофіцинальна.
Хімічний склад
Плоди маслинки містять дубильні й слизисті речовини, до 40 % вуглеводів (фруктоза — 20%, сахароза, глюкоза), органічні кислоти, білки (до 10 % ), солі калію і фосфору. У листі є таніди і аскорбінова кислота (140—350 мг%).
Фармакологічні властивості і використання
Натуральні плоди або виготовлені з них препарати (відвар, порошок) і страви (узвар, кисіль) використовують як в'яжучі й протизапальні засоби при проносах і катарах шлунково-кишкового тракту. Відвар плодів, крім того, вживають при хворобах дихальних шляхів, від глистів та як сечогінний засіб при водянці. Настій квіток п'ють при простудних захворюваннях та як засіб, що поліпшує роботу серця. Препарати з сухого листя рослини застосовують як болетамувальний засіб при подагрі й ревматизмі, а подрібнене свіже листя прикладають до гнійних ран.
Лікарські форми і застосування
ВНУТРІШНЬО — відвар плодів (50 г сировини на 300 мл окропу) по 2—3 столові ложки 2—4 рази на день до їжі або під час їди; настій квіток (2 чайні ложки сировини настоюють 1 годину на склянці окропу) по 1 столовій ложці 2—4 рази на день; порошок плодів (розмелюють шкірку і борошнисту частину плодів) по 2—3 столові ложки на прийом 2—4 рази на день до їжі або під час їжі (дітям дають по 1 чайній ложці 3—4 рази на день). ЗОВНІШНЬО — розпарене листя загортають у марлю і прикладають до хворих місць для зменшення подагричних і ревматичних болів.
Озеро Світязь - найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні
Розташований Світязь неподалеку смт Шацьк, центру відновленого в 1993 році району.
Арбузинський каньйон одне з найкрасивіших місць України
Арбузинський каньйон Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка...
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...