СИТНИК РОЗЛОГИЙ
Поширення
Ситник розлогий росте на Поліссі по болотах, болотистих лісах і лунах, на берегах річок і водойм; у Лісостепу і Степу - по пріснуватих терасах річок.
Заготівля і зберігання
Для медичних потреб використовують кореневища рослини, які заготовляють восени й використовують свіжими (в гомеопатії) або сушать.
Хімічний склад
У кореневищах рослини є дубильні речовини й розчинні силікати.
Фармакологічні властивості і використання
У народній медицині ситник додають до чаїв, що рекомендуються при нирковокам'яній хворобі. В поєднанні з іншими лікарськими рослинами його використовують при запаленні сечового міхура. Як додатковий компонент ситник входить до складу деяких комплексних зарубіжних препаратів, використовуваних при розладах травлення, хворобах печінки і жовчного міхура. В гомеопатії із свіжих кореневищ одержують есенцію, яку додають до засобів, застосовуваних при утворенні каменів у сечових шляхах.
Лікарські форми і застосування
ВНУТРІШНЬО - столову ложку суміші (порівну) коріння ситнику розлогого й солодки голої, листя берези бородавчастої й мучниці звичайної і кукурудзяних стовпчиків замочують у 250 мл холодної води, додають на кінчику ножа питної соди, кип’ятять 30 хвилин, проціджують, охолоджують і п'ють по чверті склянки 5 раз на день.
Арбузинський каньйон одне з найкрасивіших місць України
Арбузинський каньйон Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка...
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...