ШОЛУДИВНИК БОЛОТНИЙ
Поширення
Шолудивник болотний росте на вологих луках, болотах і торфовищах на Поліссі і в Лісостепу.
Заготівля і зберігання
Для виготовлення ліків використовують сушену траву шолудивника, яку заготовляють в період цвітіння рослини. Рослина неофіцинальна.
Хімічний склад
Трава шолудивника містить глікозид аукубін (ринантин), і невелику кількість алкалоїдів (до 0,01% ).
Фармакологічні властивості і використання
Експериментальними спостереженнями встановлено, що настій трави шолудивника є ефективним матковим засобом, який подібно до ріжків (але в 45 раз слабіше) посилює скорочення і підвищує тонус матки, сприяє зупинці післяпологових кровотеч. Крім того, рослина виявляє сечогінну і протизапальну дію. У народній медицині шолудивник використовують як кровоспинний (при маткових кровотечах), сечогінний, інсектицидний (проти вошей) і ранозагоювальний засіб та при себореї голови.
Лікарські форми і застосування
ВНУТРІШНЬО — настій трави (10 г, або 2 чайні ложки сировини на 200 мл окропу) по 4—10 крапель 3 рази на день ЗОВНІШНЬО - настій трави (5 столових ложок сировини на 1 л окропу).
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...
Озеро Світязь - найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні
Розташований Світязь неподалеку смт Шацьк, центру відновленого в 1993 році району.
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...