Крехів
Незабаром монастир переміщено під гору Побійну. За земляними валами й дерев’яними фортечними стінами були побудовані дерев’яні церкви — Преображення і Миколаївська, а після 1638 р. — Троїцька й Покровська. У другій половині XVII ст. для захисту від набігів татар навколо монасти спорудили мури, монастир оточили глибоким ровом з мостом коло в’їзної брами. В 1661–1687 pp. споруджено кам’яну вежу та мури з галереями й бійницями. Спочатку в’їзна брама з вежею була у східній стіні, але в 1775–1776 pp. головний і єдиний вхід у монастир перенесли, побудувавши в північно-західній стіні нову двоярусну браму в барочному стилі. З XVII ст. збереглася Південна, або Кругла вежа, Північно-західна й Північно-східна вежі. На останній в 1759–1761 pp. зведено верхній ярус із годинником і дзвіницю. Корпуси келій споруджували в XVIII–XIX ст. і розміщували біля південних мурів. На території монастиря стоїть кам’яна церква, св. Миколи. Вона побудована в 1721–1737 pp. на місці розібраної дерев’яної Троїцької церкви. В 2002 р. зведена копія старої дерев’яної Преображенської церкви. Ліворуч від монастиря відновлена ритуальна Хресна Дорога, що веде на вершину Побійної гори й до печер ченців. Тут збереглася каплиця “Гроб Господній”. Біля монастиря є й цілюще джерело.
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
Українське лікувальне озеро Кунігунда ніколи не замерзає і дозволяє відчути невагомість
Озеро Кунігунда - це соляне озеро, концентрація солі в якому досягає 146-150 %, а вода в цих місцях має підвищену концентрацією брому. Кунігунда...
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові