ЧЕРКАСИ
На початку Визвольної війни українського народу в 1648 р. польський коронний гетьман М. Потоцький із Черкас відправляв війська проти Б. Хмельницького, який незабаром захопив місто. У тому самому році Черкаси стають центром однойменного полку. Після російсько-польської війни в 1667 р. місто знову переходить під владу Польщі, а після укладення “Вічного миру” в 1686 р. воно на чверть сторіччя опинилося на умовно нейтральній території між Річчю Посполитою і Московською державою. Після Прутського мирного договору 1711 р. Черкаси знову підпадають під владу Польщі, що зберігалася майже до закінчення XVIII ст. Після возз’єднення Кременчуцького водосховища на початку 1960-х років. Стрімкий розвиток міста, що стався у радянські часи, пов’язаний зі зміною його статусу після створення в 1954 р. Черкаської області. За наступні 40 років населення Черкас збільшилося у 4 рази. Стандартне архітектурне обличчя міста, створене у радянський період, розбавляють і прикрашають нечасті, збережені з XIX — початку XX ст. ефектні особняки, у тому числі, нинішні Палац одруження і Будинок жалоби. Серед пам’ятни-ків, установлених у Черкасах, особливий інтерес становлять монументи В. Симоненку (1963 р.), Т. Шевченку (1964 р.) і Б. Хмельницькому (1995 р.). Найсвіжішою архітектурною пам’яткою міста є величний Ми-хайлівський собор, стилізований під храми Київської Русі, і по-новоукраїнському солідна резиденція архієпис-копа Софронія, розташована по сусідству. Природно-техногенною визначною пам’яткою Черкас є 13-кілометрова (найдовша в Україні) дамба, що тонко пронизує Кременчуцьке водосховище.
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
Озеро Світязь - найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні
Розташований Світязь неподалеку смт Шацьк, центру відновленого в 1993 році району.
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...