ГОРОДИЩЕ
Перша письмова згадка про Городище, що розташовувалося на місці поселення часів Київської Русі, відноситься до початку XVI ст. У1527 р. тата-ри його вщент зруйнували, і відродилося воно лише через століття. Під час Визвольної війни українського народу в 1649 р. Городище стає сотенним міс-течком Черкаського полку. Після закінчення російсько-польської війни в 1667 р. воно знову підпадає під владу Речі Посполитої. Після приєднання правобережних українських земель до Російської імперії в 1793 р. Городище стає волосним центром Черкаського повіту.
На початку XIX ст. у містечку на-родився Семен Гулак-Артемовський (1813–1973 рр.), відомий співак і ком-позитор, який увійшов в історію укра-їнського музичного мистецтва як автор опери “Запорожець за Дунаєм” (1862 р.) — одного з найвідоміших національних оперних творів. На центральній вулиці Городища встановлений пам’ятник С. Гулаку-Артемовському (1971 г., скульптор Г. Кальченко, архітектор А. Ігнащенко), а на місці будинку, в якому він народився, — пам’ятний знак (1968 р.). У першій половині XIX ст. Городище розростається за рахунок селян, що працювали на видобутку граніту і лабрадориту та осідали тут. Важливим стимулом у розвитку містечка стало будівництво між Городищем і Млієвим механічного і цукрового заводів у 1848 р. У1844 р. за кошти князя М. Воронцова в центрі містечка зводиться Михайлівська церква. Примітна ця культова споруда з традиційно важкою долею тим, що її збудовано у зовсім незвичному для цих місць – неоготичному стилі і зовні (і зсередини) вона нагадує кірху або костел, і аж ніяк не православний храм. Проте, за твердженням місцевих жителів, з моменту закінчення будівництва і дотепер Михайлівська церква була лише православною. Служба в ній переривалася двічі: в 1933–1941 рр. тут знаходився склад і була зруйнована дзвіниця, а в 1961–1989 рр. — спортивний зал. Не зважаючи на всі мінливості долі в ній зберігся великий фрагмент розпису “Страшний суд”, і відновлена в 1989 р. дзвіниця разом з відремонтованою церквою є архітектурною прикрасою нинішнього міста.
В Україні знаходиться центр Європи
Хочете побувати у центрі Європи? Тоді Вам обов’язково слід відвідати Закарпаття. Адже у центрі Європи знаходиться географічний центр Європи. Точне...
Українське лікувальне озеро Кунігунда ніколи не замерзає і дозволяє відчути невагомість
Озеро Кунігунда - це соляне озеро, концентрація солі в якому досягає 146-150 %, а вода в цих місцях має підвищену концентрацією брому. Кунігунда...
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.