ПРИВОРОТЕНЬ БЛИСКУЧИЙ
Поширення
Росте на луках, узліссях, у гаях, у розріджених соснових і мішаних лісах на Прикарпатті, на Поліссі та в Лісостепу, у Степу — лише в північно-східній частині.
Заготівля і зберігання
Використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини. Сушать під наметом або в приміщенні, яке добре провітрюється. Сухої сировини виходить 20 % . Зберігають у сухому місці. Рослина неофіцинальна.
Хімічний склад
Трава містить дубильні (6—8% ) і гіркі речовини, аскорбінову кислоту та інші речовини
Фармакологічні властивості і використання
Настій трави П. б. п'ють при проносах, шлункових коліках, ентероколіті, при дисменореї. Як зовнішній засіб настій трави використовують при білях у жінок, при нежиті і кровотечах з носа.
Лікарські форми і застосування
ВНУТРІШНЬО — настій (1 столова ложка подрібненого листя на 300 мл окропу, нагрівають до кипіння, настоюють 1 годину, проціджують) по 1 столовій ложці через кожні 2 години. ЗОВНІШНЬО — настій (готують, як у попередньому прописі) для промивань та спринцювань.
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...
Замок «Паланок» - це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію (фотозвіт)
Надзвичайний історичний пам'ятник ХІV-ХVII століття, знаменитий своєю архітектурою - замок «Паланок» так оригінально названий через споруджені...
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.