Щоб законопроект про повернення історичної топоніміки в Криму набрав достатню кількість голосів у Верховній Раді України, потрібно проводити роз'яснювальну роботу серед депутатів, вважає депутат Верховної Ради України минулих скликань Олесь Доній, який є автором відповідного законопроекту.
Про це він сказав у ефірі Радіо Крим.Реалії.
«Рівень ксенофобії у суспільстві і відсутність історичних і культурних знань – він колосальний. І тут потрібна просвітницька робота. Навіть коли більшість формально було патріотичних депутатів (2009 року – КР), так званих «помаранчевих», ми не зуміли переконати навіть їх проголосувати за цей законопроект», – сказав політик.
Відповідний законопроект Донія розглядали у Верховній Раді України 2009 року, але тоді він не набрав достатньої кількості голосів.
Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв також рекомендував Верховній Раді України ухвалити окремий закон щодо повернення півострову історичної топоніміки.
Низка українських експертів заявили, що ухвалення в Україні низки законів «про декомунізацію» дозволяє розпочати повернення історичної топоніміки Криму, але деякі історики мають сумнів, що це можливо, поки півострів анексований.
Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій.