Депутат Київради Олена Єскіна звернулася в прокуратуру і поліцію з вимогою розібратися з будівельним свавіллям на Смородинському спуску, 11.

Депутат стверджує, під виглядом садибної забудови черговий забудовник споруджує висотку в історичному місці. Вся справа в тому, що тут розташований Смородинский археологічний комплекс - стародавні рукотворні печери, які колись з'єднували Кирилівську церкву та Києво-Печерську лавру.

Цей район до революції називався Київською Аркадією. Пізніше біля підніжжя гори Юрковиці створили промислову зону - заводи "Фармак", "Молочної кислоти", "шиферний", "Еталон". Ліс навколо Смородинського спуску є природним бар'єром між промисловою зоною і житловим масивом.

Схили гори Юрковиці з боку вул. Нагірної та Смородинського спуску зарезервовані для розвитку мережі об'єктів природно-заповідного фонду. Тут будівництво неможливо взагалі, адже спуску більше 4 тис. років, а печери мають більш давнє походження. Вони були досліджені в XIX ст., тоді ж були виявлені всередині печери залишки культур бронзового століття. Історики, серед яких і легендарний Антонович, знайшли в печерах знаряддя праці, черепки посуду епохи міді-бронзи, кістки різних ссавців і риб. Описавши печери, вчені висловили надію на їх більш ретельне вивчення в майбутньому.

Але кілька років тому в мальовничому місці вирізали старі дерева, потім зникли пні і трава, невідомі поставили паркан, викопали котлован і почали будівництво особняка, який зараз перетворюється на багатоповерхівку. І це не попри те, що забудовник порушив всі будівельні норми і почав забудову всупереч чинному генплану на території Центрального історичного ареалу, в зеленій лісопарковій зоні.

Депутат Олена Єскіна звернулася в поліцію і прокуратуру з вимогою зупинити протиправні роботи і притягнути злочинців до відповідальності. Так само був відправлений запит до мера. Депутат попросила Віталія Кличка взяти під особистий контроль і зупинити будівельний безлад в історичній зоні.

Оскільки вивіски на будівництві ніякої немає, активісти і депутат Єскіна припускають, що це самозахоплення і самовільне будівництво.

Заступник начальника відділу управління охорони культурної спадщини Андрій Печонкін також виїжджав на місце незаконного будівництва і зазначив, що ніяких дозволів на те, що тут будується, його відомство не давало.

Забудовники відмовилися надати будь-які документи поліції та управлінню охорони культурної спадщини, на територію також нікого не впускають.

Жителі навколишніх будинків розповідають, що стали бити на сполох ще в минулому році. Направляли запити в усі інстанції. Були відповіді на запити з земельного управління, з райдержадміністрації, що будівництво ведеться на підставі рішень міськради - Смородинский спуск знаходиться в розпорядженні Подільської райдержадміністрації.

"Повідомляємо, що відведення земельних ділянок громадянам для будівництва, експлуатації та обслуговування індивідуальних житлових будинків, господарських будівель і споруд на Смородинському узвозі здійснено відповідно до чинного законодавства і згідно з відповідними рішеннями Київської міської ради", - йдеться в листі жителям мікрорайону.

"Це унікальне місце в Києві. На цих схилах ніхто ніколи не жив. Лише під час війни люди тут ховалися в печерах. А не будувалися тому, що повзучі грунти, суглинки, грунтові води підходять близько, багато підземних річок. Ці місця були вказані ще в билинах про Іллю Муромця. Тут сипучі грунти, землю зміцнювали самі жителі. Більше півстоліття тому наші родичі, сусіди, тільки заселившись, садили дерева, які своїм корінням зміцнювали схили. А тепер їх вирубали за одну ніч під приватний комплекс. Коли будували Чорнобильський меморіал, не порушили жодного повороту природного ландшафту. Це історичні місця, заповідна зона. А багаті хочуть влаштувати собі рай на землі. Не думаю, що тут все законно. Перед тим як давати дозвіл, потрібно було вивчити громадську думку", - зазначив архітектор Георгій Духовичний.

Джерело: znaj.ua

 


    фейсбук