Національний музей Тараса Шевченка завершив реалізацію проекту «Віртуальний архів Тараса Шевченка».
Музей став першим серед столичних музейних закладів, що розпочав оцифровувати унікальні документи із сховищ.
«Жодний музей, принаймні Києва, створенням віртуального архіву не займається. Тобто, ми єдині, які будемо мати такий інтернет-ресурс. Це світова практика і без неї просто неможливо рухатися далі», - повідомила на прес-конференції з нагоди презентації віртуального архіву документів, пов'язаних із постаттю Тараса Шевченка, головний хранитель Національного музею Тараса Шевченка Юлія Шиленко.
Досі в експозиції була представлена лише невелика частина тих документів, що зберігаються в музеї. Більшість же матеріалів була доступна лише вузькому колу людей: науковцям, аспірантам тощо. А серед цих документів є й унікальні: прижиттєві твори з автографами («Гайдамаки»), метрична книга, рапорт в Академію мистецтв 22 березня 1845 р. тощо. «Для того, щоб зберегти їх та дати можливість більш широкому загалу ознайомитись з ними, і був реалізований проект «Віртуальний архів Тараса Шевченка». Тепер музей матиме і електронний страховий фонд цих матеріалів», - додала Шиленко.
Ознайомитися із новоствореним архівом можна як в Національному музеї Тараса Шевченка (за допомогою спеціального інтерактивного пристрою для відвідувачів), так і з будь-якого куточка України за допомогою мережі Інтернет через централізований веб-ресурс - ww.museumshevchenko.org.ua.
Національний музей Тараса Шевченка має намір до святкування 200-ої річниці з дня народження Кобзаря у 2014 році перевести у цифровий формат половину із наявних у сховищах архівних документів про його життя та творчість.