Цього року весняна повінь на річках Чорнобильського заповідника прийшла незвично рано.

Про це повідомляє "Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник" у ФБ.

Фахівці-гідрологи частіше називають таке збільшення водності “тало-дощовим паводком”, розподіляючи ролі у великій воді між сніготаненням та дощами. Однак на малих річках Заповідника це все ж таки – весняна повінь або водопілля, оскільки вагомих снігопадів, які б сформували нову хвилю повені, синоптики не очікують.

У Заповіднику зазначили, що такі ранні повені спостерігались і раніше, наприклад, у 2014 чи вже досить далекому 2002 роках.

На річці Уж затоплення заплави почалось кілька тижнів тому, а найвищий рівень повені зафіксовано 24 лютого. Зараз спостерігаємо поступовий спад рівнів води. Натомість, у найбільшій поліській річці Прип’ять вода продовжує прибувати, наповнюючи при цьому стариці та заплавні озера.

Гідрологи Українського гідрометцентру прогнозують пік водопілля в пониззі Прип’яті дещо вищим від норми. Тож очікуємо, що велика вода створить сприятливі умови для заплавних екосистем.

Весняні води також наповнили і менші річки, меліоративні канали, оживили поліські болота.

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник — природоохоронна територія в Україні, біосферний заповідник. Розташований у межах Іванківського та Поліського районів Київської області у Зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

Поверхневі водні об'єкти Заповідника представлені річкою Прип'ять, її основною притокою — річкою Уж, малими річками нижчих порядків, заплавними озерами, штучними об'єктами (ставками і меліоративними каналами у різному ступені деградації, так званими затонами, які є відгородженими від основного русла старицями) та болотами.


    фейсбук