На південному заході країни зручно розташувався цілий регіон, який славиться унікальними виноградниками та традиціями. Йдеться про відомий в Україні та за її межами Шабо.

Це місце стало справжньою перлиною виноробства, де поєднуються багатовіковий досвід, інновації та природні умови, ідеальні для вирощування соковитих ягід. Продукція Шабо неодноразово здобувала нагороди на міжнародних конкурсах. Це яскраве свідчення того, що українська продукція здатна конкурувати з найкращими зразками світового рівня. 

Сприятливі умови для розвитку виноробства

Регіону властиві особливий клімат та вигідне географічне розташування. Українські поціновувачі легкого алкоголю точно знають, де замовити вина Шабо. Компанія знаходиться в однойменному селі Білгород-Дністровського району Одеської області. Територія виноградників розташована в межиріччі Дністра та Чорного моря, що створює оптимальний мікроклімат для вирощування ягід. Тепле сонце, помірна кількість опадів і родючі ґрунти — ідеальні умови для розвитку лози.

Різновиди сортів — від класики до автохтонності

Шабо славиться багатою історією виноробства, яка налічує понад 200 років з моменту заснування швейцарськими колоністами. За цей час компанія встигла опанувати популярні класичні культури, запозичені в Грузії, Італії та Франції, а також розвинути суто місцевий вид ягід. До європейських сортів належать:

  1. «каберне совіньйон»;
  2. «мерло»;
  3. «шардоне»;
  4. «піно нуар»;
  5. «аліготе» та інші.

Ці культури набули визнання завдяки високій якості виноматеріалу, який виробляють із винограду, вирощеного у місцевому теруарі. Продукція, з якою ознайомитися можна на Maudau, відрізняється особливим смаковим шармом. Автохтонний сорт «тельті-курук» особливо цінний для регіону. Це ексклюзивні білі ягоди, відомі делікатним ароматом та свіжістю. Вирощуються лише в Україні. В Одеській області площа кореневласного винограду становить понад 40 гектарів. Завдяки особливості та неповторність смаку вина тельті-курук високо оцінюються спеціалістами Мішлену.

Цікава пам'ятка для туристів та соціальна активність

Виноробний комплекс Шабо відкритий для відвідувачів. Серед послуг — екскурсії, від яких захоплює подих, дегустації та можливість ознайомитися з процесом виробництва продукції. Це чудова нагода зануритися у світ створення ароматного п'янкого напою, дізнатися більше про історію та традиції регіону, а також насолодитися чудовими українськими винами. До того ж компанія бере активну участь у соціальних проєктах, надає матеріальну допомогу для розвитку лікарень, навчальних закладів, підтримує заходи культурного та спортивного значення. Вина Шабо — це результат гармонійного поєднання традицій та інновацій, природних умов та людської майстерності. Вони уособлюють собою унікальність та багатство українського виноробства, заслуговуючи на визнання та любов гурманів по всьому світу.


    фейсбук