Молочний Камінь — карстова печера в Українських Карпатах.

Загальна довжина печери становить 92 метра, об'єм — 63 квадратних метри. У печері є кальцитові напливні форми — сталактити (розміщені навпроти входу).

Печера знаходиться на північ від села Велика Уголька (Тячівський район Закарпатської області).

Утворена в вапняковій скелі Молочний камінь.

Вхід у печеру оточений невисокими деревами бука, липи і в’яза. Над печерою росте буковий ліс із підліском із чорної бузини, жимолості пухнастої і плюща звичайного. Промивні насичені карбонати кальцію, у яких утворилася печера, мають біле забарвлення й нагадують молоко. Звідси і походе назва печери.

Вхід широкий і прямокутний, розміром 10 на 2,5 м, розташований з південного боку скелі. Завдяки цьому печера зсередини освітлена розсіяним денним світлом.

Печера Молочний камінь двоярусна, з двома ходами, що розходяться від входу. Короткий західний хід — глухий кут, а східний переходить у доволі просторий зал розміром 10 на 15 м і висотою до 15 м. Він з'єднаний вузьким коротким ходом ще з одним невеликим залом, в якому сезонно тече невеликий струмок.

На висоті 10 метрів над першим залом розташований другий поверх печери, що веде вглиб масиву і закінчуються залом 5 на 10 м.

У Молочному Камені виявлена стоянка давніх людей, що заселяли територію Карпат в пізньому палеоліті. Під час археологічних розкопок знайдено багато предметів побуту давніх людей. Знахідки експонуються в Закарпатському краєзнавчому музеї (Ужгород) та Музеї екології гір та історії природокористування в Українських Карпатах (Карпатський біосферний заповідник).

Печера Молочний Камінь легкодоступна.


    фейсбук