Канатник Теофраста— однорічна трав'яниста рослина родини мальвових. Уся рослина вкрита м'якими відлеглими волосками. Стебло пряме, 40-150 см заввишки. Листки чергові, великі, округло-серцевидні, цілісні, довгочерешкові. Квітки правильні, двостатеві, жовті, 5-пелюсткові, одиничні або в китицевидно-вологистих суцвіттях. Плід — складна листянка. Цвіте у червні-серпні.

Поширення

Росте на засмічених місцях у лісостепу та в степу.

Сировина

Використовують квітки, листя, коріння і насіння. Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад

Корені абутилону містять сапоніни і флавоноїди; листки — рутин; у насінні є жирна олія (16 — 19%), білки (20 % ), сліди алкалоїдів.

Використання

В народній медицині А. т. досить широко застосовували. Так, настій квіток використовували як потогінний засіб, відвар коріння — як замінник алтеї лікарської (від кашлю, захворювань шкіри, що супроводяться запаленнями, від проносу і гастралгії). Препарати з листя використовували при лікуванні гонореї, карбункулів, як ранозагоювальні й тонізуючі засоби. Ще популярнішим, особливо в китайській та тібетській медицині, було насіння. Його використовували як протигарячковий, пом'якшувальний, обволікаючий, в'яжучий, послаблюючий і сечогінний засіб. Ним лікували дизентерію, хронічний апендицит, захворювання очей, зокрема катаракту.


    фейсбук