Нині Саакашвілі перебуває в непростій ситуації. 5 серпня Генпрокуратура Грузії заявила, що звинувачує його в організації нападу на своїх політичних опонентів в 2005 році, а раніше його звинуватили у зловживанні службовим становищем. За інформацією прес-служби прокуратури, справа порушена через перевищення повноважень, придушення антиурядових протестів у Тбілісі в листопаді 2007 року, а також «захоплення телеканалу «Імеді». Тиждень тому Тбіліський міський суд ухвалив рішення про заочний арешт екс-президента.

 За словами Міхеїла Саакашвілі, він був попереджений про те, що з нагоди річниці збройного нападу Росії на Грузію грузинська влада видасть санкцію на його арешт і таким чином захоче реалізувати мрію російського президента – посадити Саакашвілі, каже колишній президент Грузії.

«Це вони зробили подарунок Путіну, який витратив на вибори в Грузії у 2012-му, на маленьку Грузію, 2 мільярди доларів, і виписали санкцію на мій арешт, – наголосив Міхеїл Саакашвілі. – Для Євросоюзу оголошені проти мене санкції нічого не значать, така ж позиція у США, що це політичне переслідування, чим воно і є. У результаті в мене була низка поїздок, де мене приймали лідери європейських країн, щоб ще раз продемонструвати солідарність із Грузією».

Тому, як зазначає Саакашвілі, він не має наміру складати руки, далі їздитиме світом і Україною, щоб разом із грузинським народом солідаризуватись з українцями.

«Грузією сьогодні керує проросійський олігарх, такі вже були у Східній Європі і російські інтереси домінували серед олігархів в Україні. Він каже, що Грузія йде в ЄС, але готовий садити за політичними мотивами. Грузинська влада не висловила відкритої підтримки Україні, бо цього не дозволяє Росія. Але грузинський народ солідарний з українцями і багато грузин тут воюють. Епоха Путіна не триватиме довго і Росія стане нормальною країною. Те, що робить Україна – українці перемагають, це чудо світового масштабу», – наголошує Саакашвілі.

Міхеїл Саакашвілі відвідав Львів на запрошення мера Львова Андрія Садового. Він прочитав лекцію для студентів і громадських активістів на тему «Реформи. Досвід Грузії». І впевнений, що Україна здатна провести такі ж реформи. А Львів може стати пілотним містом для запровадження реформ. Наразі розпочали з міліції, як і в Грузії свого часу.

Джерело:  radiosvoboda.org 


    фейсбук