Верховна Рада у межах декомунізації перейменувала місто Дніпродзержинськ на Кам’янське.
Також цією ж постановою перейменували Комсомольськ на Полтавщині в Горішні Плавні, Кузнецовськ на Рівненщині - на Вараш, а Цюрупинськ - на Олешки.
У четвер депутати також перейменували місто Дніпропетровськ на Дніпро.
Першим відомим поселенням людей на території сучасного Дніпродзержинська є згадуваний Ґійомом де Бопланом ще у 1-ій половині 17 століття Романівський курган, де був укріплений перевалочний пункт та на якому запорозькі козаки збиралися на військові ради. Згодом тут з'явилось козацьке поселення Романкове. Масове заселення цих земель почалося в період існування Нової Січі, коли виникли запорозькі слободиКарнаухівка (1738 рік), Тритузне (1740 рік), що входили до складу Кодацької паланки.
Село Кам'янське вперше згадується у 1750 році у зв'язку з будівництвом церкви. Назва походить від слова камінь, оскільки в ті часи береги Дніпра були кам'янистими. Назви ж Карнаухівки і Тритузного походять від їхніх засновників — козаків Семена Карнауха і Данила Тритуза (Трейтуза).
1 лютого 1936 року Кам'янське перейменоване на Дніпродзержинськ на честь радянського державного діяча Фелікса Дзержинського, одного із засновників ВЧК та організаторів «червоного терору» в Радянській Росії та на захоплених Червоною армією територіях.