Містечко Бучач Тернопільської області проводить «Дні Пінзеля». В Бучачі свого часу працював митець.

Про це  повідомив організатор мистецько-просвітницької акції «Дні Пінзеля» Віктор Гребеньовський.

"Цікавість до творчості Пінзеля свого часу була піднята, завдяки Борису Возницькому. Після потужної виставки творів скульптора у Луврі, що відбулася кілька років тому, популяризація мистецької спадщини  знаменитого скульптора зменшилася. Тому «Днями Пінзеля», які розпочинаються завтра, хочемо привернути увагу до його робіт, поширити інформацію про творчість цього скульптора. Також розповідатимемо про середовище духовності, в якому народжувалися його творіння, якою емоцією вони дихали і продовжують дихати», розповів Віктор Гребеньовський.

«Дні Пінзеля» відкриються за участю концерту академічного камерного оркестру «Harmonia Nobile» з Івано – Франківська в костелі Успіння Богородиці, де є твори Іоана Георга Пінзеля.

Також заплановано відкриття виставки скульпторів художньої академії Львова, а в ратуші – виставки про митця. Відбудуться також науково-популярні лекції, екскурсії в село Рукомиш до фігури святого Онуфрія, роботи Пінзеля.

  Захід проходитиме з 3 по 5 червня.

Іван Георг Пінзель - український скульптор середини 18 століття. Його вважають засновником львівської школи скульптури та яскравим представником пізнього бароко та рококо. В Музеї мистецтв Прикарпаття з 80-х років зберігається п'ять робіт Пінзеля.

У Львівській галереї мистецтв зберігають близько 40 скульптур цього митця, загалом в Україні — понад 60. Роботи Пінзеля можна також побачити в Польщі та Німеччині: відома скульптура «Розп’яття із костелу Всіх Святих у Годовиці» прикрашає вроцлавський костел, а ще шість експонують у Баварському національному музеї в Мюнхені.


    фейсбук