В Україні з 1 серпня по 30 вересня 2016 року діє заборона на вилов раків.

 Про це повідомляє прес-служба Держрибагентства.

«З метою збереження і охорони популяції раків з 1 серпня по 30 вересня в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов раків», - йдеться в повідомленні.

У Держрибагентстві уточнюють, що в залежності від погодних умов період початку і закінчення заборони в деяких областях може відрізнятися.

За порушення правил рибальства браконьєрам загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, розмір якого коливається від 34 до 680 гривень. Крім цього, за кожен екземпляр виловлених раків доведеться заплатити 25,5 гривень компенсації.

 «Нагадуємо, що після закінчення терміну заборони на вилов раків рибалці за добу дозволяється виловити не більше 30 шт. Забороняється ловити раків в темний час доби з використанням підсвічування », - відзначають в Держрибагентства.

 

В Україні зустрічаються всі три види річкових раків: рак широкопалий (Astacus astacus L.), поширений у деяких невеличких річках і озерах правобережної заплави Дністра, Пруту й Тетерева; рак товстопалий (Astacus pachypus L.) у Дніпровсько-Бузькому лимані: рак вузькопалий (Astacus leptodactylus Eschz.) у всіх прісних та солонуватих водоймах. Найбільше промислове значення в Україні має рак вузькопалий. 

 


    фейсбук

    Останні матеріали