Розкішний маєток, витончена архітектура, оригінальні скульптури звірів, клітки з живими птахами, вічно квітучі клумби та фрески з біблійними мотивами — усе це можна побачити у садибі Хоєцьких, що в селі Томашівка, Фастівського району Київської області.
У величному маєтку Хоєцьких нині розташований Ризоположницький чоловічий монастир, а ще це місце неофіційно називають "Малим Ермітажем". Сам архітектурний комплекс розкинувся над річкою Ірпінь. Спочатку поселення Томашівка належало Київським митрополитам, у 1795 році перейшло до рук князя Долгорукова, який передарував ці землі поляку Яну Хоєцькому. У 1903-10 роках заможні пани збудували тут цілий палацовий комплекс. До речі, його архітектор Валеріан Куликовський, той самий, що проектував залізничний вокзал у Козятині.
У 2000 році власниками маєтку стали монахи Свято-Введенського монастиря, які організували тут свій чоловічий монастир, а ще відновили й реставрували палац. Зараз цей комплекс є архітектурною пам'яткою національного значення. Навколо палацу, господарі зробили великий парк із різноманітними скульптурами, де росло чимало унікальних рослин, проте, за радянських часів, ця краса була дещо зруйнована. Чимало господарських будівель тоді перетворили у колгосп. Маєток Хоєцьких побудований із цегли у стилі модерн. Веранда прикрашена дерев'яними виробами, стіни мають виступи із незвичайними кутами, є затишна лоджія.
Саму будівлю доповнюють витончені карнизи, фронтони та інші елементи. Усередині стіни палацу прикрашали картини всесвітньо відомих художників, зокрема, із зображенням самих власників — родини Хоєцьких. У кімнатах була дорога фурнітура із червоного дерева. Біля садиби розміщено чимало фонтанів, скульптур тварин, ангелів та композицій із біблійних сюжетів. Окремо, кожен може завітати до невеличкого зоопарку із різноманітними екзотичними птахами, що знаходиться на території садиби.
Про те, що це не лише пам'ятка архітектури, а й монастир, повідомляє табличка при вході до садиби "Знаходячись на території монастиря, слід поводитися з належним благочестям". Тобто тут потрібно належно одягнутися і не можна фотографувати, щоправда, якщо виховано себе поводити, монахи дають дозвіл на фотозйомку.