Ніч з 30 квітня на 1 травня називається Вальпургієва ніч або ніч відьом. У країнах Західної Європи в цей час відзначають свято весни. Ми зібрали основні прикмети, обряди і церемонії, пов'язані з містичною вночі і розповімо про те, чого краще не робити в цей період.
Колись саме в Вальпургієву ніч проводили церемонію вигнання відьом: розпалювали багаття, на яких спалювали опудало відьом, обходили будинки з факелами і дзвонили в церковні дзвони.
Вважається, що Вальпургієва ніч - це ідеальний час для загадування бажань, проведення різноманітних чисток і обрядів. Цієї ночі зазвичай сняться віщі сни.
Рослини набувають магічну силу, а грань між світом живих і мертвих стає майже непомітною. Саме тому цілителі виходили за травами в цей час.
В ніч з 30 квітня на 1 травня було прийнято посипати поріг будинку піском або травою, щоб потойбічні сили не могли потрапити додому. Вважалося, що якщо в цей чарівний час вмитися ранковою росою, можна повернути красу і перемогти старість.
У цей період не надягати одяг, в якій ви з кимось сварилися або одяг чорного кольору (такий одяг дуже ретельно зберігає негативну енергію, що залучає злих духів). Квітами-захисниками від злих духів вважаються червоний, помаранчевий і блакитний.
Будьте обережні навіть з випадковими словами, сказаними в емоційному пориві. Занадто часте згадування нечисті, лайки і негатив можуть зробити людину занадто простий здобиччю для злих сил.
У давнину 30 квітня запалювали вогонь Белтайн, що оберігає від нечистих сил, це може бути що завгодно: свічка, піч, вогнище або камін. Дуже бажано пройти через вогонь або дим.
Цієї ночі ні в якому разі не можна приносити бузок в кімнату, де лежить хвора людина: аромат одурманені його і покличе в інший світ.
Однак з небезпечної ночі можна отримати користь: якщо на світанку зірвати вербу, засушити її і віддати подорожньому, він повернеться з грошима і хорошими новинами. Якщо в Вальпургієву ніч сплести вінок з плюща, таке містичне прикраса зробить вас в очах коханого неймовірно красивою людиною.
Джерело: podrobnosti.ua