В Україні планують змінити чинне законодавство "Про мисливське господарство і полювання" і заборонити ловити та відстрілювати вовків.
Як зазначає Марина Суркова, президентка Асоціації зоозахисних організацій України, такі заходи потрібні, щоб зберегти цих хижаків, яких, за офіційними даними, в Україні близько двох тисяч, пише "Українська правда".
Суркова зазначила, що за останні роки чисельність вовків різко скорочується, тому необхідно вживати заходів, які захищатимуть цих тварин.
"У 15 країнах Європи вовк занесений до Червоної книги і повністю захищений. У ще п’ятьох охороняється частково і належить до мисливських видів. І лише в Україні, Росії, Молдові, Білорусі та Північній Македонії його знищують як шкідника", – стверджує Суркова.
За її словами, уся справа в гуманності та належному ставленні до живої природи.
Зоозахисниця також зауважує, що Україна порушує Бернську конвенцію, яка забороняє полювати на вовка і продавати його шкіру, та її умови ратифікації. Згідно з нею, вовка занесли до списку тварин, яких мають суворо охороняти.
Натомість у законі України "Про мисливське господарство та полювання" у статті 33 вказано, що відстріл та відлов вовків здійснюється мисливцями без будь-якого контролю та обмежень.
Юристка зоозахисної організації URSA Марина Іванюсько розповіла, що вже готують законопроєкти для врегулювання питання охорони диких тварин. А саме пропонують внести зміни до чинного закону "Про мисливське господарство та полювання", а також передбачити відповідальність для тих, хто здійснюватиме відстріл.
За словами Олександра Краснолуцького, першого заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів, на сьогодні постало гостре питання збереження тварин, а особливо в умовах повномасштабної війни.
"Існує перелік тварин, яких класифікують як шкідників. Однак це не правильно. Судити хто шкідливий, а хто ні – радянщина. Ми працюємо над збереженням біорізноманіття в Україні, адже кожен організм є важливим для світу", – зазначив Олександр Краснолуцький.
Директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко говорить, що вовки не є шкідниками, а навпаки несуть користь природі. Вони знищують хворих тварин, полюють на гризунів і не загрожують людині, а також порівняно з іншими тваринами, менше хворіють на сказ.