Половина українців - 49,7 % - готові вийти на вулиці з протестом у разі значного погіршення умов життя . Про це свідчать результати соціологічного дослідження , проведеного Центром соціальних і маркетингових досліджень " Социс " і Соціологічною групою " Рейтинг".
З іншого боку , 28,5 % українців готові терпіти матеріальні та інші труднощі заради збереження порядку в країні. Ще 21,8 % не визначилися зі своєю відповіддю на це питання.
На думку більшості опитаних, громадянська активність населення ( Майдан) може вплинути на ситуацію, що склалася зараз в країні. І тільки кожен п'ятий респондент ( 18 %) вважає , що громадянська активність зовсім не матиме впливу на ситуацію в державі. Крім того , 42 % опитаних позитивно ставляться до того , що в Києві і в багатьох містах України після непідписання Угоди про асоціацію з ЄС люди вийшли на вулицю і організували мітинги. У 35,6 % опитаних негативне ставлення до цього, у 15,4 % - нейтральне , ще 7 % - не визначилися зі своєю відповіддю або їм це байдуже. При цьому 44,7 % опитаних негативно ставляться до того , що в ході цих протестів блокуються адміністративні будівлі. Разом з тим переважна більшість ( 73,6 %) негативно ставиться до розгону мітингу в Києві спецпідрозділом " Беркут" в ніч на 30 листопада.
12 % опитаних зазначили , що підтримують мітинги на підтримку влади , але не готові брати в них участь. З іншого боку , в акціях , спрямованих проти діючої влади , на момент проведення опитування брали участь 5,7 % опитаних. Ще 17,5 % були готові взяти участь в таких мітингах і демонстраціях. Кожен п'ятий респондент ( 21,6 % ) підтримує такі мітинги , але не готовий брати в них участь . У той же час майже половина опитаних ( 47,6 %) не підтримують ці заходи.
Дослідження проводилося з 7 по 17 грудня цього року. Всього опитано 3200 респондентів , статистична похибка вибірки становить не більше 1,8 %. Нагадаємо , згідно з опитуванням , яке проводилося в березні 2013 році, на вулиці з протестом були готові вийти 49 % українців.
Джерело: accbud.ua