Подолання алкогольної залежності може бути довгим і непростим. Іноді це навіть може здаватися неможливим.
Але це не так. Якщо ви готові кинути пити та бажаєте отримати необхідну підтримку, ви можете одужати від алкоголізму та зловживання алкоголем — незалежно від того, наскільки сильно ви п’єте чи наскільки безсилими ви почуваєтеся. І вам не потрібно чекати, поки ви досягнете дна; ви можете внести зміни в будь-який час йдеться на сайті palmira.kiev.ua.
Більшість людей, які мають проблеми з алкоголем, не вирішують раптово змінити свої звички до вживання алкоголю. Відновлення зазвичай є більш поступовим процесом. На ранніх стадіях змін заперечення є величезною перешкодою. Навіть зізнавшись, що у вас є проблеми з алкоголем, ви можете виправдовуватися. Важливо визнати свою амбівалентність щодо припинення пияцтва.
Варіанти лікування алкогольної залежності
Деяким людям вдається кинути пити самостійно, а декому потрібна Клініка лікування алкоголізму.
Який варіант найкращий для вас, залежить від того, скільки ви випили, як довго у вас є проблема, стабільності вашої життєвої ситуації та інших проблем зі здоров’ям.
Першим кроком зазвичай є консультація вашого лікаря первинної ланки або загальної практики. Ваш лікар може розглянути такі шість факторів, перш ніж запропонувати направлення на лікування:
Оцінка стану здоров’я.
- Історія вашого фізичного здоров’я та поточний стан.
- Ваша історія психічного здоров’я та супутні розлади .
- Ваша готовність до змін.
- Ваш ризик рецидиву.
- Ваш поточний рівень соціальної та життєвої підтримки.
Симптоми алкогольної абстиненції
Коли ви багато і часто п’єте, ваше тіло стає фізично залежним від алкоголю і проходить стадію відміни, якщо ви раптово припиняєте пити.
Симптоми алкогольної абстиненції варіюються від легких до важких і включають:
- Головний біль;
- Струшування;
- Пітливість;
- Нудота або блювання;
- Тривога і неспокій;
- Спазми в шлунку і діарея;
- Проблеми зі сном або концентрацією;
- Підвищений пульс і артеріальний тиск.
Симптоми алкогольної абстиненції зазвичай починаються через кілька годин після того, як ви припиняєте пити, досягають піку через день або два та зменшуються протягом п’яти днів. Але у деяких алкоголіків абстиненція не просто неприємна — вона може становити загрозу для життя, тож завжди краще проконсультуватися з лікерам і пройти курс лікування чи відновлення під наглядом спеціаліста.