Червонуватого кольору кореневище, яке за смаком і запахом схоже на гвоздику.
Поширення
Росте по всій території України на засмічених місцях, у світлих лісах, по чагарниках
Заготівля і зберігання
Використовують траву (Herba Gei urbani) і кореневища з коренями (Radix Gei urbani). Траву заготовляють під час цвітіння, зрізуючи верхівки рослини. Сировину пров'ялюють на сонці, а потім досушують під наметом. Викопані корені миють і сушать на сонці, а при поганій погоді в протоплених приміщеннях. Сухої трави виходить 22 % , коріння - 25 % .
Фармакологічні властивості і використання
Галенові препарати Г. м. мають протизапальні, властивості. Використовують при кашлі з інтенсивним виділенням мокротиння, астмі та як засіб, що зменшує потовиділення, при проносах, дизентерії, гарячці та як заспокійливий засіб.
Лікарські форми і застосування
ВНУТРІШНЬО - настій трави (1 чайна ложка сировини на 200 мл окропу, настоюють 10 хв) п'ють по 1-2 склянки на день ковтками; відвар коріння (1 чайна ложка на 200 мл окропу, варять 10 хв) п'ють по 1-2 склянки на день ковтками; порошок коріння по 1 г 3—4 рази на день з медом як відхаркувальний засіб; рідкий екстракт коріння (20-40 г подрібненої сировини на 300 мл окропу, варять до половинної кількості попереднього об'єму рідини) по 1 столовій ложці через 1-2 години при маткових кровотечах; настойку коріння (1 : 10) по 1 столовій ложці 3 рази на день при кислих катарах шлунка, що супроводяться печією. ЗОВНІШНЬО - олія (1 частину коріння настоюють 14 днів на 2 частинах олії) для змазування ясен, які кровоточать; відвар коріння для полоскань і ванн. Салат з молодого листя - молоде листя Г. м. і зелену цибулю подрібнюють, зверху кладуть кусочки яйця, солять і поливають сметаною (на 50 г листя Г. м беруть 50 г зеленої цибулі, 1/2 яйця, 20 г сметани та сіль).