Засмагати треба правильно
Літо, сонце, море, пляж ... і,
звичайно ж, шоколадна засмага як частина вдало проведеного літа. Чи не так? Але в гонитві за яскравими враженнями необхідний захист від сонця. Вирушаючи на пляж, пам'ятайте, що зловживання сонячними променями може викликати опік шкіри, теплові та сонячні удари.
1. Час засмаги повинен збільшуватися поступово, з урахуванням індивідуальної переносимості сонячних променів. Найбезпечніше почати з 5-10 хвилин на відкритому сонці і подальшого відпочинку в тіні. Так у вас вийде більш рівний загар, без лущення шкіри.
2. Використовуйте сонцезахисні креми з високим вмістом компонентів SPF і / або UVA, які блокують вплив ультрафіолетового випромінювання на шкірні покриви. Чим вище числовий показник SPF і / або UVA, тим надійніше захист від опіків (в межах допустимого часу перебування на відкритому сонці). Вибирайте сонцезахисний крем з урахуванням вашого фототипу шкіри. Перед засмагою не можна користуватися кремами на основі вазеліну, гліцерину та інших мінеральних жирів, ефірними маслами, духами, туалетними водами.
3. Щоб ваша шкіра не облізла, загоряйте в період низької сонячної активності, а саме: вранці до 11 годин або після 16. Уникайте засмаги в період з 12 до 15 годин, в цей час сонце занадто активне.
4. Перегрівшись на піску, не поспішайте зануритися в холодну воду, перш необхідно трохи охолонути в тіні. Після купання треба обтертися рушником, адже крапельки води фокусують сонячне світло як лінзи, що призводить до опіків.
5. Перебуваючи на осонні, надіньте капелюх або панаму, вона захистить вас від перегріву. Не нехтуйте сонячними окулярами, очі також чутливі до дії ультрафіолетових променів. Не рекомендовано читати книги на пляжі: ультрафіолетові промені негативно впливають на зір.
6. Загоряючи лежачи, підкладіть під голову що-небудь, щоб вона була трохи піднята.
7. Не можна засмагати натщесерце або відразу після ситної їжі. Вашому організму буде комфортніше, якщо ви приступите до процесу засмаги через годину-півтори після їди.
8. До походу на пляж можна з'їсти що-небудь солоне, попити чай. Відпочиваючи на пляжі, втамовує спрагу напоями з кислуватим смаком (наприклад, вода з лимоном) або мінералкою. Не рекомендується пити крижані напої, якщо, звичайно, ви не хочете захворіти. Морозиво при всіх своїх чудових смакових якостях охолоджує порожнину рота і носоглотки, і провокує розвиток гострих респіраторних захворювань. Щоб уникнути негативних наслідків для здоров'я відмовтеся від прийняття алкоголю під час засмаги.
9. Сон на пляжі чреватий опіками шкіри і сонячними ударами. Якщо ви все-таки любитель поспати на свіжому повітрі, нехай поруч з вами буде той, хто розбудить вас або вчасно переверне ваше засмагала тіло на інший бік. Адже сторонньому з сусіднього лежака на пляжі зовсім не цікаво, спите ви або вже в непритомності ...
10. У разі теплового або сонячного удару необхідно перенести потерпілого в тінь і постаратися привести його до тями. Коли потерпілий прийде до тями - дайте йому води. У разі необхідності терміново викликайте швидку допомогу. Пам'ятайте про те, що тривале перебування на сонці негативно впливає на стан шкіри, знижує її захисні властивості, пружність і гладкість, погіршує зовнішній вигляд. Приємного вам відпочинку!