Один із перших кроків на шляху до пізнання культури нової для туриста країни – це, безперечно, ознайомлення з національною кухнею.

Вашій увазі – 7 найпопулярніших, найсмачніших та найнаціональніших страв Києва за версією мобільного фуд-додатку justfoodle.com.

 

Отже, страва перша – борщ, вибачте за каламбур. Ну хто з українців не куштував цього запашного, наваристого, апетитного наїдку? Цікаво, що на Запорізькій Січі надто перченим борщем частували молодиків, перевіряючи їх витримку та стійкість. Наразі існує велике різноманіття рецептів борщу – готують традиційний червоний, зелений зі щавлю, влітку ж до смаку прийдеться холодний борщ. Заклади Києва залюбки пригостять гостей смакотою так, щоб і гаманець цілий лишився: фірмовий борщ подадуть у Корчмі Тарас Бульба за 31 гривню, у Муракамі – запропонують скуштувати страву за 41, а у вегетаріанському кафе «EcoBuffet» ви поласуєте зеленим борщемза 14 гривень.

Пампушки – невеличкі пишні булочки, що, як правило, подаються до борщу. Український стіл без пампушок – то не стіл. Заклади швидкого обслуговування накшталт Пузатої хати стандартно пригощають запашними булочками до борщу та перших страв. Коштуватимуть вони близько 2 гривеньза штуку.

Ще одна візитівка українців – вареники. З капустою, картоплею, шкварками, сиром, малиною, вишнями, маком, повидлом та навіть усучаснені – з  сьомгою – вони неймовірно смачні та апетитні. Страва також посідає чільне місце в українському фольклорі – усіх пісень, віршів та приказок про сало й не перерахувати. Ресторани та кафе Києва частують гостей варениками на будь-який смак. Відвідувачі Тратторія піца, зокрема, скуштують смакоту з картоплею, грибами, капустою чи м’ясом за 30-40 гривень.

Поціновувачам страв із картоплі до смаку будуть деруни (кремзлики, кийзлики, тарчаники та ще багато дивних назв) – традиційні українські картопляні млинці. Українці, як ви вже помітили, полюбляють оспівувати національні справи – про деруни писав навіть Олесь Гончар. А в Коростені, що на Житомирщині, маємо щорічний фестиваль дерунів, куди щороку з’їжджаються поважні кулінарній майстри з десятків країн. Гостинні кухарі київських закладів приготують для туристів деруни зі сметаною, кав’яром, овочами та часником приблизно за 30-50 гривень.

Ще одні млинці, однак не картопляні – налисники, що готуються переважно із додаванням солодкого сиру, а також ягід, родзинок, варення та, звичайно, ікри. Тонкі та смачні рулетики вже давно стали улюбленою стравою на столі кожного українця. Гастотуристи також можуть поласувати млинцями, наприклад, у піцерії Папа Джон чи ресторані Дві Імперії, витративши 20-40 гривень на порцію.

Горілка. Тут, мабуть, коментарі не потрібні. Однак, якщо все ж таки цікаво – щось накшталт горілки було створено ще у Х столітті, рідина тоді використовувалася виключно в медичних цілях. Наразі, певно, кожен поважаючий себе українець хоча б раз куштував оковиту – на весіллі, у кума на дачі або й у лазні. ЇЇ подають будь-де – в піцеріїЧелентано, ресторані Вино Град чи закладі Кобзар. Заплатити за півлітра горілки належатиме близько 100 гривень. Однак, воно того вартуватиме.

І, нарешті, сало – традиційний наїдок українців. Про цю страву здавна складають легенди, співають пісень та навіть віршують. З сала витоплюють смалець та виробляють шкварки. Українці ж сало полюбляють у вигляді закуски до вже згаданої горілки – обов’язково з хлібом, цибулею, часником та овочами. Деякі заклади Києва пропонують щойно прибулим до столиці туристам автентичний атракціон – горілка та сало, і мало хто лишається байдужим до такого експерименту. Опинившись у серці України, сміливо замовляйте сало у додаток до міцних напоїв – не пожалкуєте. Коштуватиме воно близько 10-15 гривень за порцію.

Отож, гастротуристи, гості Києва та кияни – куштуйте українське, борщуйте з пампушками, дерунами, сальцем та горілкою, а сервіс пошуку по меню – justfoodle.com – стане у нагоді й допоможе дізнатися більше про найкращі страви столиці на будь-який смак та гаманець.

Нехай смакує!

 


    фейсбук