Озеро Кунігунда - це соляне озеро, концентрація солі в якому досягає 146-150 %, а вода в цих місцях має підвищену концентрацією брому. Кунігунда називають аналогом мертвого моря в Україні.

 Концентрації солі в озері достатня, що б, як і в мертвому морі, ви відчули невагомість при зануренні у води цього озера. Кунігунда - озеро антропогенного походження, утворилося воно внаслідок просідання шахти з видобутку кристалів солі в 1902 році.

Настільки незвичайна для нашого слуху, назва з'явилося завдяки угорській цариці Кунігунде, яка була дружиною ясновельможного князя київського Ярополка.

Озеро Кунігунда є курортною зоною. Дно озера і береги покриті шаром лікувальної грязі, яка має насичений чорний колір. Є і ще одна приємна особливість Кунігунского озера - температура води не опускається нижче 17 градусів, а влітку так і зовсім тримається на рівні +27.

Вибір місць для відпочинку тут величезний. Береги буквально усіяні величезною кількістю санаторіїв, профілакторіїв і готелів. У літній час до них додаються ще, і можливість зупиниться на нічліг в наметі.

Найлегше до озера доїхати маршруткою (якщо, звичайно, у вас немає власного транспорту) з Хуста або Мукачева. 

Про озеро потрібно знати, що зараз у ньому майже не купаються, оскільки у великих базах створили свої озера та басейни, вода в які набирається з Кунігунди. Сердня вартість проживання у таких котеджах - 50 - 100 грн на людину.

Вирушаючи купатися в басейн памятайте. що вода там настільки солона, що у деяких людей, чия шкіра особливо чутлива, виникає в перші ж секунди свербіж. Також не намагайтеся зануритися адже очі починають пекти з першої ж краплини, що потрапила в очі. І ще, будьте готові до того, що обсохнувши ви вкриєтеся тонким слоє солі.

Ще одним неприємним сюрпризом є те, що більшвсть баз до 17 години в душ постачають лише холодну воду. 

Загалом варто відзначити, що не всі бази, яких там на кожному кроці, обладнані басейнами та озерами. однак за помірну ціну, ви можете відвідати бази, де подібні обєкти є. Для орієнтиру - ціна за день 10 грн (купання в озері, займання тапчана, купання в душі з холодною водою).

Загалом варто відзначити, що сервіс там не особливий, однак чудова цілюща вода і чудова українська, румунська та угорська кухня. Особисто для мене було дуже тяжко вилізти з озера: незвично солона вода, яка вертикальними клоями має різну температуру від холодної до дуже теплої, стовює відчуття абсолютної невагомості. Навіть на великій глибині ви не потоноте, вода виштовхує людей на поверхню.

Розташування: Закарпатська область, Тячівський район, смт. Солотвино

Вирушаючи на Солотвино, подивіться на карті, які обєкти варто відвідати: Інтерактивна карта озер України


    фейсбук