Науковці припускають, що раніше невідомий малюнок може належати до "раннього" періоду творчості Шевченка.

 

Акварельний малюнок із зображенням вежі може належати пензлям великого Кобзаря, вважає шевченкознавець, заступник директора Інституту літератури ім..Т.Г.Шевченка Сергій Гальченко, пише ZN.UA.

На слід малюнка науковець натрапив випадково: у розмові з знайомим художником з'ясувалося, що той колись продав колекціонеру акварель раннього Шевченка, яка не описана у жодній науковій праці.

Розшукавши колекціонера та побачивши малюнок, Гальченко стверджує, що переконаний в тому, що це один із загублених творів мистецької спадщини Кобзаря. Разом з тим, попередні експертизи поки що не дають ствердної відповіді на це питання.

"Я майже на 100 % впевнений, що автор цієї роботи – Тарас Шевченко, хоча попередні експертизи цього і не підтверджують. Але робота з документами того періоду та досконале знання "руки" Шевченка дають мені усі підстави вважати, що це його твір", - зазначає Гальченко.

Річ у тому, що майже половину своїх мистецьких творів Шевченко не підписував, тож сьогодні науковцям складно їх ідентифікувати. У зв'язку з цим навіть виокремився розділ "Сумнівне" у творчій спадщині Кобзаря, куди входять твори – мистецькі та літературні – авторство яких не доведене.

Наразі йдуть перемовини з власником "Акварельної вежі" про те, щоб відцифрувати роботу і розмістити її на науково-освітньому порталі kobzar.ua, який був запущений рік тому, за ініціативи "Малої академії наук України" - до 200-літнього ювілею Шевченко

Окрім "Акварельної вежі", на порталі незабаром зможуть виставити ще декілька невідомих акварельних робіт Тараса Григоровича. Відомо, що кілька робіт протягом багатьох років зберігалися в приватній колекції художника і мистецтвознавця Адріана Прахова. Наразі ведуться перемовини з його нащадками про копіювання творів та розміщення їх на порталі.


    фейсбук

    Останні матеріали