Сьогодні з ініціативи ООН відзначається Всесвітній день океанів.

 

День був заснований згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 5 грудня 2008 року з ініціативи учасників Міжнародного саміту з довкілля у Ріо-де-Жанейро (1992) і аналогічного форуму в Йоганнесбурзі (2003). 

Цей день був заснований задля того, аби нагадати про провідну роль Світового океану в повсякденному житті людства. Світовий океан – це серце нашої планети. Як серце перекачує кров до кожної з частин тіла, так і Океан поєднує людей по всій Землі, незалежно від того, де вони живуть. Океан регулює клімат, щороку годує мільйони людей, виробляє кисень, є домівкою для величезної кількості тварин, дає нам важливі ліки і чимало іншого! Океан – колиска життя на планеті Земля, 70 % якої вкрито водою. 

Як підрахували експерти Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), вартість ресурсів Світового океану оцінюється, принаймні, в 24,2 трильйона доларів, при цьому щороку океан «поставляє» людству ресурси на 2,5 трлн доларів. Для того, щоб забезпечити здоров’я і безпеку наших співтовариств і майбутніх поколінь, надзвичайно важливо взяти на себе відповідальність за доглядом океану так само, як він турбується про нас.

Цьогорічна тема Дня «Здорові океани, здорова планета» привертає увагу до проблем пластикового забруднення. Забруднення пластмасовими відходами – серйозна загроза для нашої планети, оскільки пластик розкладається дуже повільно і забруднює водні шляхи. Крім того, від пластикового забруднення страждають тварини, які мешкають у водному середовищі, - досить часто вони сприймають пластикові відходи за їжу.

Цього дня Організація Об’єднаних Націй у рамках святкування Дня океанів назве переможців щорічного всесвітнього фотоконкурсу «Океани». Заходи відбудуться в Центральних закладах ООН у Нью-Йорку.


    фейсбук