В окупованому Росією Криму відбувся мітинг жителів селища Гурзуф, які виступили проти включення житлового масиву цього селища в межі дитячого табору "Артек".

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Комерсант". Як заявив один з організаторів мітингу Ігор Баришніков, глава окупаційної "влади" Криму Сергій Аксьонов, який вирішив перекроїти кордони "Артека", "формально закон не порушив". "Власником землі" Артека "зараз є Росія. У багатьох людей приватизовані розташовані на ній будинки і квартири, але земля не приватизована, і тепер нас викидають звідти."

Артеку "передали землю разом з населяють її людьми, чиї предки жили там не тільки до підстави табору, а й до створення Радянського Союзу ", - розповів він. Також Баришніков додав, що на місці житлового масиву планують будувати котеджі - будинки і готелі "нібито для працівників" Артека "." Також до складу "Артека" включили два кладовища, на одному з яких поховання проводилися ще в 2012 році.

На пляжі "Гурівські камені", який ніколи "Артеку" не належав, з жовтня має початися будівництво. Тобто Гурзуфу як курорту прийде кінець - і ми, як його мешканці, категорично проти цього заперечуємо ", - додав активіст.

Між тим, директор" Артека "Олексій Каспржак заявив, що" ніяких дій, що порушують права мешканців Гурзуфа, на території табору не відбувається "." Територія "Артеку" повинна бути замкнутою. Цього року табір приймає 30 тисяч дітей, ми не можемо ризикувати їхнім безпекою і спокоєм батьків. Претензії, висловлені на мітингу, необгрунтовані з точки зору федерального законодавства ", - упевнений він.

За словами директора табору," ще два роки тому було оформлено рішення уряду РФ про передачу всіх земель території "Артека" в федеральну власність на підставі даних про майнові права МДЦ "Артек" в попередні періоди "." Малоповерхове житло на території "Артека" створювалося як службове, там досі проживають колишні співробітники табору і їх спадкоємці, які не мають законного права на його приватизацію ", - додав він.


    фейсбук