Чеські спелеологи довели, що печера біля міста Кордоні в Чехії - найглибша в світі. Дослідницький робот занурився на глибину 404 метрів і так і не досяг дна, повідомляє "Популярна механіка".
Дистанційно керований робот. Перші 370 метрів він пройшов разом з людиною, а останні 34 м подолав самостійно. Занурення закінчилося, коли роботу перестало вистачати довжини кабелю. Усередині самої глибокої в світі підводної печери Команда спелеологів спостерігає за зануренням робота Екран робота, спуствшегося на глибину 404 метрів
Члени Чеського спелеологічного суспільства і журнал National Geographic оголосили, що підводна печера в Межах в Оломоуцькому краї на сході Чехії тепер може вважатися найглибшої підводної печерою в світі.
Про те, що до дна в Граніцкого печері далеко, знали давно. У 1995 році вдалося опуститися на 205 метрів; дна дослідники не досягли, але і без цього печера увійшла в список найбільш глибоких в країні. А 27 вересня 2016 року спелеологічна експедиція під керівництвом польського дослідника Крістофа Старнавскі (Krzysztof Starnawski) за допомогою робота опустилася на глибину 404 метрів.
Від входу в печеру до поверхні води майже 70 метрів; далі - глибше. Спочатку робот під контролем водолаза протягнув вимірювальний шнур до глибини 370 метрів. Там людині довелося покинути машину. Решта 34 метра робот пройшов сам під дистанційним управлінням оператора. Дна робот не досяг; на подальше занурення просто не вистачило довжини кабелю.
До сих пір найглибшої підводної печерою в світі вважалася Поццо дель Меррі в Італії, найбільша підтверджена глибина якої становить 392 метра.