Спільна німецько-українська наукова експедиція вже тиждень досліджує землі на Черкащині у Тальнівському районі. Там вони працюють над дослідженням стародавнього поселення трипільської культури.
Це спільний проект Інституту пре- і протоісторії археології при університеті ім. Крістіана Альбрехта та науково-дослідної археологічної лабораторії Київського університету ім. Бориса Грінченка, повідомляє "Нова Доба".
Для роботи використовується спеціальне обладнання для геомагнітного дослідження землі та того, що в ній. Сюди його привезли німці з міста Кіль, аби дослідити одне з перших найбільших поселень трипільської цивілізації у селі Веселий Кут (неподалік села Легедзине).
Мобільні платформи мають чутливі магнітометри, електронну фіксацію за супутникову прив'язку до місця дослідження. Такий собі «сканер надр землі», завдяки якому можна побачити і дослідити інфраструктуру стародавнього поселення.
- Після цих робіт і досліджень ми зможемо отримати перший детальний план одного з найбільших поселень у Трипіллі, - говорить про експедицію директор державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк. – Ми бачимо, як у процесі життя древні жителі змінювали навіть конфігурацію свого поселення. Лишається питання, для чого і як вони збиралися такими групами великими, адже великим вважали поселення у 40 га, а тут розкинулось понад 200 га.
Наукова експедиція відвідує Черкащину вже не вперше – з 2001 року. За 7 днів цьогорічного перебування вдалося дослідити близько 15 га поля, де на глибині близько 1,5 метра «лежить» давнє місто, датоване ще 38 роком до н.е