Температура в Тихому океані піднялася до небезпечного рівня, підвищившись на 6 градусів за Фаренгейтом.

Вчені називають цю аномалію «Тихоокеанська хвиля тепла-2019» і попереджають, що це може мати серйозні наслідки, пише zerohedge.com.

Величезний водний простір, де підвищилася температура води, тягнеться по західному узбережжю США від північної Аляски до південної Каліфорнії. Розмір цього об'єкта вже досяг 2,5 млн квадратних миль, і він продовжує зростати агресивними темпами.

Підвищення температури води може зруйнувати морську флору і фауну і знищити комерційний промисел у цій частині Тихого океану. В першу чергу це вище загрожує популяції лосося.

«Потепління води в океані може бути стресовим для лосося, якщо запаси їжі обмежені, – розповідає Нейт Мантуа, дослідник з Наукового центру рибного господарства, Каліфорнія. – Це складні умови для них, тому що швидкість метаболізму лосося зростає з підвищенням температури, тому їх потреба в їжі зростає, і в той же час запаси їжі знижуються».

Зрілі особини не зможуть досягти місць нересту, що позначиться на відтворенні виду, пояснює експерт.

Ця тихоокеанська аномалія схожа на іншу «морську хвилю тепла», відому як «Blob», яка вразила регіон в 2014 році. Тоді локальне підвищення температури в середньому на 7 градусів (за Фаренгейтом) призвело до загибелі сотень мільйонів морських тварин.

Вчені попереджають, що цьогорічна аномалія «на траєкторії такої ж сили, як і попереднє подія».

Розмір і інтенсивність хвилі тепла є зловісними ознаками її потенційної небезпеки для морського життя, пояснює Ендрю Лейзінг, науковий співробітник Південно-західного наукового центру рибного господарства.

Причини цього явища досі невідомі.