У Києві створили філію Музею історії міста Києва – Музей авангарду, що має на меті збереження та популяризацію спадщини українських художників-авангардистів, які зробили значний внесок у світову культуру.

Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.

«Київ повертає славу світового осередку авангарду. Створення першого в Україні Музею авангарду – необхідний крок у культурному, історичному та політичному сенсах. Росія чекала, що ми не витримаємо тиску її ракетних атак, утім, попри це, ми знаходимо сили показувати наше мистецтво світові. Нам є чим пишатися! В умовах повномасштабної війни цей музей стане не лише осередком культурної пам'яті, а й джерелом національної гордості, ідейного натхнення та мистецького розвитку. Ця подія опиниться в підручниках з історії України, де стане ще одним свідченням нашої незламності», – сказала заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

За словами директорки Музею історії міста Києва Діани Попової, робота над формуванням музейного зібрання робіт українських авангардистів розпочалася майже два роки тому спільно з ГО «Музей авангарду».

«У грудні 2023 року вже представили масштабний виставковий проєкт «Український авангард. Еволюція. Поповнення колекції». Колекція стрімко поповнювалась, а тому вже через пів року поціновувачі українського авангарду могли відвідати оновлену виставку, що мала назву «Український авангард. Еволюція. Поповнення колекції 2.0», –сказала Попова.

Вона додала, що попри те, що Україна є світовим центром авангарду, російська пропаганда привласнювала собі цей статус десятиліттями. Десятки українських митців – зірок світового рівня – було включено в поняття «російський авангард».

Зазначається, що на сьогодні колекція Музею налічує вже більше 50 робіт, які подарували колекціонери та художники, що органічно доповнює авангардні твори з фондової колекції Музею історії міста Києва.

Мистецька збірка повністю презентує весь шлях розвитку українського авангарду, починаючи від періоду класичного авангарду першої половини XX століття і до сьогодні – від Анатоля Петрицького, Вадима Меллера, Олександра Богомазова до сучасників Олега Тістола, Марини Скугарєвої, Віктора Сидоренка, Гліба Вишневського, Олександра Животкова.

Музей авангарду стане десятою філією Музею історії міста Києва.


    фейсбук