Швейцарські вчені досліджуючи печери на півдні Чорного моря і дійшли висновку, що море колись було великим прісним озером, але в результаті потопу на нього ринули води Середземного моря, значно збільшивши озеро в розмірі і перетворивши його в солоне море, яке ми знаємо і сьогодні. Детально про це ми писали в наших минулих новинах.

Вирішивши перевірити це відкриття, Роберт Баллард озброївся підводними роботами і відправився досліджувати дно Чорного моря. І там він дещо виявив. Зокрема, на глибині 122 метри його команда знайшла давню берегову лінію, яка була кордоном Чорного моря кілька тисяч років тому. Вчені провели радіовуглецевий аналіз, який показав, що береги Чорного моря були саме тут 5 тисяч років тому. Плюс до цього були виявлені ще й стародавні молюски, які, згідно з дослідженням, перестали існувати 7 тисяч років тому.

Слідом за цим невтомний океанолог почав пошук слідів поселень, які, очевидно, мали існувати навколо прісноводного озера до їх затоплення. Великих будівель поки не знайшли, зате виявили дуже багато керамічних виробів, деревини та залишки кісток. Знайдені артефакти добре збереглися за властивостей чорноморської води - виявляється, в ній дуже мало кисню, і це перешкоджає гниттю матеріалів. Роберт Баллард планує продовжити свої пошуки, щоб знайти залишки стародавніх поселень і їх жителів і довести всьому світові реальність потопу.


    фейсбук