Музей Івана Гончара вже втретє за п’ятнадцять років влаштовує у своїй галереї виставку самобутної майстрині-вишивальниці з Києва, кавалера ордена княгині Ольги – Надії Яківни Вінарської-Марченко.
На ретроспективній виставці буде представлено кращі роботи майстрині, створені впродовж 1992 – 2013 років зі збірки Музею Івана Гончара та приватної колекції Н.Я. Вінарської в супроводі з її віршами.
Майстриня Вінарськa не лише вишиває: кожна її робота супроводжується власною поезією, своєрідним філософським супроводом до авторських картин-вишивок. Разом вони i творять єдине ціле, яке складає неповторний доробок майстрині, непересічної особистості i просто людини зі щирою українською душею.
Вхід на відкриття виставки вільний!
Виставка триватиме з 20 червня по 21 липня 2013 року
***
22 червня о 16.00
на відкриття виставки
«Микола БУДНИК – майстер, художник, поет»
Ця виставка – зустріч із світлою пам'яттю, яку лишив по собі Микола Петрович БУДНИК [1953 – 2001] – видатний майстер музичних інструментів, художник, поет, зберігач і співотворець українського епосу, багаторічний цехмайстер Київського кобзарського цеху.
Розлетілися по світу Будникові бандури, кобзи, ліри, гусла – лише невеличку частку зроблених ним інструментів пощастило зібрати на цій виставці. Живе дерево з його рук і нині дзвенить піснями й танцями, збираючи довкола себе вдячних слухачів.
Тонкі прозорі акварелі Миколи Будника – художника вражають філософським сприйняттям світу і символічністю мистецьких та світоглядних концепцій. А його поезії, натхнені баченням Дива серед сірих буднів і Всесвіту в звичному довкіллі, здавна ставали афоризмами для тих, хто його бачив і знав.
Приходьте побачити й відчути срібні струни, лагідні барви, пісню і слово, що стали сьогодні продовженням українських мистецьких традицій!
Виставка триватиме з 22 червня по 28 липня 2013 року
***
22-23 червня
на мистецький фестиваль
«КОБЗАРСЬКА ТРІЙЦЯ»
У Києві в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» 22 та 23 червня 2013 р. відбудеться черговий фестиваль епічної традиції «Кобзарська трійця» із майстер-класами, виставками, презентаціями, концертами і, звісно ж, українськими танцями у супроводі капель «Троїста музика».
Фестиваль буде цікавим кожному, незалежно від віку та виду діяльності, адже нестиме у собі інформацію з глибини віків про одну з унікальних самобутніх ланок національної культури, а саме – Кобзарство. Воно є традицією, звичаєм та незвичайною історією про співців українського народу.
ЗАХОДИ В РАМКАХ ФЕСТИВАЛЮ:
- Ознайомлення з технікою виготовлення музичних інструментів;
- Виставка традиційних кобзарських інструментів з музейних та приватних колекцій;
- Кобзарювання;
- Концерти кобзарів, лірників, бандуристів і торбаністів;
- Науковий дискурс;
- Показ фільмів, відеороликів та інтерв'ю на тему історії та сьогодення кобзарської традиції;
- Виставка наукових здобутків, фото- та друкованих видань про українське кобзарство;
- Виставка та продаж тематичної літератури, відео- та аудіопродукції;
- Традиційні танці.
Вхід вільний.