Якщо найближчим часом не прийняти ніяких заходів з порятунку Куяльницього лиману, то через три роки водойма фактично зникне.
Про це в ході круглого столу повідомив ректор Одеського екологічного університету Сергій Степаненко.
"За період 2010-2013 років рівень води в Куяльницькому лимані впав на 25%... Хочу зауважити, що це третина всього лиману, середня глибина якого складає 75-77 сантиметрів. Ситуація різко погіршується і, якщо нічого не робити, то через три роки в лимані може залишитися 10 сантиметрів", - зазначив Сергій Степаненко.
Вміст солей в Куяльницькому лимані критично завищений. Подальше його збільшення може призвести до загибелі живлющої складової знаменитих грязей.Зараз кількість солей становить 280-290 гр/л. Нормальна кількість 120 гр/л, а оптимальне – 170.
Куяльницький лиман, або Андріївський лиман — лиман на північно-західному узбережжі Чорного моря, розташований на північ від Одеси.
Площа становить 56-60 км кв. Довжина — 28 км, ширина — 3 км. Середня глибина — близько 3 м. Відокремлений від моря піщаним пересипом до 3 км завширшки. У лиман впадає річка Великий Куяльник. Поблизу Куяльницького лиману розташована найнижча точка України: 5 метрів від рівня моря.
На південно-східному березі лиману розташований грязьовий Куяльницький курорт, на берегах лиману — пляжі. Температура води в літній час досягає 28-30 °С.