Відвідувачі фестивалю українського опору «Бандерштат» зможуть побувати на екскурсіях Луцьком, які проведе Центр туристичної інформації. Про це повідомила прес-секретар фестивалю «Бандерштат» Юлія Грищук.

Зокрема у суботу, 3 серпня, на гостей чекатиме дві екскурсії – «Древній Луцьк» та «Центральні вулиці Луцька».

Екскурсія «Древній Луцьк» – прогулянка для тих, хто вперше потрапив у Луцьк, або ж знає місто не надто добре. Її учасники зможуть побачити найдревніші вулички та провулки міста, починаючи від сучасної пішохідної артерії Луцька – вул. Лесі Українки та завершуючи на тихих та гнучких вулиць Старого міста. Зокрема, можна побачити монастирі тринітаріїв, шариток, бригідок, василіан, єзуїтів, православні комплекс Хрестовоздвиженського братства та Покровську церкву, лютеранську кірху, католицький костел Петра і Павла, а також синагогу та чимало інших цікавенних об’єктів. Екскурсія завершиться поблизу входу до Луцького замку, який екскурсанти зможуть відвідати самостійно.

На екскурсія «Центральні вулиці Луцька» не доведеться багато ходити, але можна дізнатися, яким були сучасні пр. Волі та вул. Лесі Українки у різні періоди XX століття – як з’являлися та руйнувалися пам’ятники, змінювалися таблички з назвами вулиць, виростали майдани та росло сучасне місто. Тривалість екскурсії – 2 години.

У неділю, 4 серпня, відбудеться екскурсія «Древній Луцьк» та «Луцьк багатокультурний». Сучасний Луцьк майже на 100% говорить українською. Натомість кілька століть тому у його багатоголоссі можна було почути польську, литовську, вірменську, караїмську, російську, німецьку, чеську та інші мови. Учасники екскурсії здійснять подорож у часі та пройдуть національними кварталами старого міста, дізнаючись, яку роль відіграли в історії Луцька вірмени, у чому синагогу у Луцьку називають «другим замком», які скарби зберігалися у католицьких монастирях міста та чим займалося Луцьке Хрестовоздвиженське братство. Маршрут екскурсії пролягає Старим містом.


    фейсбук