З 2 по 8 грудня 2013 року комітет Всесвітньої спадщини Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури розгляне питання про надання статусу всесвітньої нематеріальної спадщини ряду культурних об'єктів різних країн, у тому числі й українському декоративно-орнаментальному народному малярству - Петриківському розпису.
Про це повідомила представник сектору зовнішніх зв'язків та громадської інформації ЮНЕСКО Ізабель Фурні.
Цього року ЮНЕСКО включила до списку Всесвітньої культурної спадщини дерев'яні церкви Карпатського регіону та Стародавнє місто Херсонес Таврійський. Крім того, у майбутньому шанси для включення до списку Всесвітньої культурної спадщини також мають культурний ландшафт печерних міст "Кримської готії", історичне середовище столиці кримських ханів у місті Бахчисарай, історико-археологічний заповідник «Кам'яна Могила» у Запорізькій області та культурний ландшафт «Каньйон» у місті Кам'янець-Подільський.
Петриківський розпис, або «петриківка» —декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. Побутові речі із візерунками в стилі петриківського розпису збереглися з XVII століття.
Визначальними рисами розпису, що відрізняють його від інших подібних видів малярства (наприклад, від українського опішнянського розпису та від російських хохломського розпису і федоскінської мініатюри), є техніка виконання, візерунки, їх кольори та біле або світло-жовте тло.
У 2012 році Міністерство культури України визначило петриківський розпис об'єктом (елементом) нематеріальної культурної спадщини України.