Австралійські геологи вважають, що Антарктида може бути багата на численні родовища алмазів. Дослідники припускають наявність алмазів в Східній Антарктиді.

Вчені з Канберсього університету, на чолі з Грегом Якслі, відзначають, що знайшли в Антарктиці кімберлітову скелю. Такі породи рідко зустрічаються біля самої поверхні Землі, проте на думку геологів, скеля сформувалася 120 млн. років тому, коли нинішні Африка, Аравійський півострів, Південна Америка, Індійський субконтинент, Австралія і Антарктида складали єдине ціле - супер-континент Гондвану.

Відповідно до цієї теорії, саме тому, алмази знаходять в таких різних і віддалених місцях як Бразилія, Південна Африка та Індія. Незалежні експерти розділилися в думках: чи можлива алмазна лихоманка в Антарктиді, яка може призвести до екологічної катастрофи. Пакт про екологічний захист континенту підписали 35 країн, документ діє до 2048 року.

Назва Кімберліт бере свій початок від назви міста Кімберлі, в Південній Африці, який побудували на хвилі алмазної лихоманці наприкінці ХIХ століття. У 1871 році один кухар знайшов гігантський алмаз під час земляних робіт на фермі. Через рік на цьому місці жили 50 тис. старателів в стихійному виниклому наметовому місті.


    фейсбук