За словами Давида Жванії, в четвер у ВР будуть зареєстровані: акт, який нівелює рішення Конституційного суду 2010 року, пропозицію про продовження сесії і документ про неможливість введення НС.

Парламентський комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендував Верховній Раді працювати в режимі пленарної сесії з 23 грудня 2013 по 31 січня 2014 року, а також повернутися до Конституції 2004 року.

Відповідне рішення комітет прийняв на засіданні в середу, за нього проголосували 8 з 15 депутатів, які зареєструвалися на засіданні членів комітету (в Комітеті перебуває 16 нардепів). Низка народних депутатів Партії регіонів і Комуністичної партії України покинули засідання перед голосуванням. Вони аргументували це тим, що документ потрібно доопрацювати.

У той же час голова комітету, народний депутат Давид Жванія зазначив, що той факт, що «регіонали » і комуністи не були присутні при голосуванні, не свідчить про те, що не було кворуму, оскільки кворум формується на етапі реєстрації на засідання.

Згідно з рішенням, комітет рекомендував Раді прийняти рішення про неприпустимість застосування в Україні надзвичайного стану в умовах масового мирного протесту.

Крім того, за підсумками засідання, комітет рекомендував Верховній Раді прийняти акт, який передбачає повернення до Конституції від 1996 року із змінами, внесеними у 2004 році.

Разом з тим, Верховній Раді рекомендовано прийняти проект постанови про зміну календарного плану проведення третьої сесії у зв'язку з необхідністю організації роботи Верховної Ради з 23 грудня 2013 по 31 січня 2014 року.

Як повідомив журналістам після засідання голова комітету, народний депутат Давид Жванія, відповідні законодавчі акти будуть зареєстровані в парламенті в четвер. «Перше: це буде акт який нівелює рішення Конституційного суду 2010 року. Друге: це про продовження сесії (парламенту). Третій документ - про неможливість введення надзвичайного стану», - сказав він.

Крім того, комітет підтримав рекомендації, напрацьовані за підсумками «круглого» столу «Політична криза в Україні: парламентські інструменти її подолання», зокрема рекомендував Раді звернутися до всіх політсил і громадянам з пропозицією відмовитися від будь-яких радикальних дій, а також внести зміни в законодавство про референдум.

Водночас президенту комітет рекомендував відправити у відставку уряд на чолі з Миколою Азаровим. Згідно рекомендації, президент повинен ухвалити таке рішення, беручи до уваги незаконні і безвідповідальні дії і рішення Кабміну, які фактично привели до гострої політичної кризи і масового мирного протесту громадян.

Члени комітету та учасники «круглого» столу звернулися до глави держави як гаранта дотримання Конституції, прав і свобод людини і громадянина - утриматися від застосування силових методів і введення режиму надзвичайного стану, а також вжити всіх заходів для притягнення до відповідальності винних у зриві підготовки Угоди про асоціації та жорстокому розгоні мирної акції протесту в ніч 30 листопада 2013 року, передає Інтерфакс-Україна.

Джерело: newsradio.com.ua


    фейсбук