Зуб неандертальця виявили кримські археологи на одній із стоянок неандертальців у східному Криму. Тут же знайдені і кістки мамонта з примітивним орнаментом. За словами доктора історичних наук, директора Кримської філії інституту археології і член-кореспондента НАН України Віктора Чабая, це - сенсаційні знахідки. Приміром, зуб неандертальця, імовірно, має вік 80 тисяч років і він, швидше за все, стане однією з найдревніших антропологічних знахідок на території східної Європи. Це має величезне значення для науки, оскільки антропологічні останки цього часу коштують дорожче за усе золото і срібло, зазначив вчений.
Знахідки були виявлені у нинішньому польовому сезоні на стоянці  "Заскальна V" у Білогорському районі Криму. Цікава також кістка мамонта з подібністю орнаменту, що може свідчити про деякі зачатки примітивного мистецтва тих же неандертальців.
Віктор Чабай відзначив, що очолювана ним Міжнародна кримська палеолітична експедиція, яка працює вже близько 20 років, вирішує одне з фундаментальних завдань сучасної науки - поява людини сучасного антропологічного виду на території Європи та її сусідство з неандертальцями.
Суть проблеми полягає у тому, що близько 40 тисяч років тому людина сучасного антропологічного типу потрапила на територію Європи. У цей же час певна частина території Європи була населена неандертальцями. Так, за його словами, у геномі європейців є присутнім 5% неандерталського ДНК.
А Крим, за його словами, важливий тим, що саме тут виявлені сліди перетину неандертальців з сапієнсами.


    фейсбук